norfolkterier.sk

Smieško spod Urpína
 
Norfolk a jeho poradňa
V prípade akýchkoľvek otázok ohľadne výchovy a starostlivosti o norfolk teriérra nás neváhajte kontaktovať. Vaše otázky a naše odpovede budeme zverejňovať postupne na tomto mieste.  

Vaše otázky nám zasielajte pomocou kontaktného formulára tu.Otázka od Ivety: Je norfolk teriér vhodný aj do bytu? Uvažujem nad kúpou tohto plemena a neviem, či sa bude v byte cítiť dobre.

Naša stanica sa venuje chovu tohto plemena len krátko, ale z vlastnej skúsenosti - aj my sme bytový vlastníci, môžem povedať, že psíky v byte nemajú žiaden problém. Sú veľmi milé a rýchlo sa prispôsobia, nemajú problém zvyknúť si na váš životný štýl a váš rytmus dňa. Sú veľmi prítulné a priateľské.

 
Toto je otázka č. 2 od používateľa: katarína

Toto plemeno ma veľmi oslovilo... je také zvláštne, krásne a jedinečné, že ho strašne malo ľudí a to sa mi páči... mamka mi dovolila mať psíka...a ja som si vybrala toto jedinečne plemeno. Chcela by som sa opýtať, či mate aj fenky... chcela by som šteniatko fenky, ale keď som pozrela galériu vašich šteniatok tak už bolo rezervované... Nepotrebujem to hneď šteniatko mi stačí aj na ďalší rok.. len potrebujem mat istotu či niečo budete mať.. Ďakujem.

Áno budeme mať aj na rok šteniatka.
 
Toto je otázka č. 1 od používateľa: Barančíková Miriam

Bola som príjemne prekvapená vašou stránkou. Máme 2,5 ročnú fenku norfolk teriéra, ktorá však ešte nemala šteniatka. Máme jej fotku na stránkach teriers klubu - Marion Bohemia Enjoy.

 
Chcela by som vedieť ako často harajú fenky norfolka.
Fenka sa hára väčšinou dvakrát do roka, najčastejšie na konci zimy alebo začiatkom jari, a na jeseň. Bližšie info v článku pohlavný život fenky.
 
Chcela som sa opýtať, či je na predaj oblečenie, ktoré máte na stránke,za koľko? Máme tiež psíka Norfolkteriér a na stránke som si prečítala, že v mrazoch by mala niečo nosiť. Máme ju mesiac a už bola choručká, myslela som že keď má hustú srsť, neochorie.

Mrzí ma že vaša mala ochorela, tieto psíky treba obliekať okolo 0-5 stupňov, alebo chodiť len na krátko, nie je to pravda že sú odolné a nie je im vôbec zima, sú ako každé iné bytové psíky.

Oblečenie na našej stránke nie je na predaj, ale len ako vzor, aký typ oblečenia treba pre šteniatka a dospelé psíky hľadať, ak máte niekoho kto vie štrikovať, vytlačte mu to a ukážte, nech podľa toho uštrikuje malej svetrík. Okolo 7 mesiacov jej môžete už kúpiť aj bundičku, v tomto veku už tak veľmi nebude riasť.

 
Musí toto plemeno nosit oblečenie pre psíkov? Ak áno od koľkých stupňov je to nutné.

Tieto psíky nie je potrebné obliekať, pokiaľ vonku nezačne mrznúť. Mne sa osvedčilo obliekanie, keď prší, pretože psík má nízko "podvozok" a celý sa zašpiní. V zime, keď mrzne alebo sneží, je vhodné psíka obliecť, pretože je to izbový psík a nie je zvyknutý na zimu.

 
Ako často sa musi norfolk trimovať?

V článko o norfolkoch sa uvázda, že norfok terrier sa trimuje 3 - 4 krát do roka. Ja osobne trimujem 2 krát ročne na jar (február - marec) a na konci leta (najčastejšie v auguste) tak, aby si psíky zvykli na zmenu. Nechávam ich otrimovať komplet celé, je to pre nich aj majiteľa najjednoduchšie a bezúdržbové. V prípade, že chcete chodiť na výstavy, je potrebné psíka trimovať každé dva mesiace na tretinu (to zanmená špeciálne upravovanie srsti - najlepšie ísť na výstavu a tam s pozriet strih vystavovaných psíkov - dlhoročné chovateľky a vystavovateľky v tom majú dobrú prax).

 
Witamy nowych hodowców norfolków i życzymy wiele szczęścia. www.zamlicze.pl

Dziękuję i pozdrawiam naszych szczeniąt z Joly, córka profesora Zamlicze. Być może od swojego psa. Jak podoba ci się nasze stoisko Cieszę się, że nas znalazłeś.

Viac na stránke www.zamlicze.pl

 
Chcela by som sa spýtať ako často a akým šampónom sa môžu norfolk terrieri umývať ?

Ja osobne neumývam moje fenky žiadnym šampónom, lebo norfolk terriéry majú samočistiacu srsť, každý deň ich len zo spodu umyjem keď prídem z prechádzky čistou vodou a utriem uterákom, prípadne utriem vlhkým uterákom.

 
Akej veľkosti je norfolk ?
26 cm v kohútiku
 


Návštev

Máme online 47 hostí 

vyberáme z galérie


Mrs Candy Is A Real Swinger Riley Extreme Girl Always A Sweetheart Hot Milf Gets Double Penetration Domaina Hanna And Mira Blonde Trap Shows Off Her Body Beverly Lynne Black Tie Nights